ביצוע שליכט צבעוני

איך מבצעים שליכט צבעוני באופן מושלם!

איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית. הטיפים הכי טובים ליישום שליכט חיצוני מחכים לכם במאמר…

8 עובדות לגבי שליכט צבעוני שמעולם לא עניינו אתכם מספיק כדי לשאול:

זה נשמע מוזר אבל בישראל מצפים את הבתים מבחוץ עם אבנים מרוסקות או חול ומדביקים את זה לצד החיצוני של הבניין עם דבק שנקרא מלט. קוראים לזה "שליכט".
השליכט שנדבק אל הצד של הבית קובע את המראה הסופי של הבית שלנו.

באמריקה למשל עוטפים את הבית מבחוץ בעץ, או פלסטיק דמוי עץ ולכן הבתים שם נראים אחרת.

אז מה זה בעצם שליכט ולמה הוא צבעוני?

1. המילה שליכט באה במקור מגרמנית ופירוש המילה הוא מלט. אנחנו בחברת "המומחה לבניה" אוהבים להשתמש במילה בתור קללה במבטא גרמני, תנסו לצעוק את זה על השכן זה ממש כיף. המרכיבים של השליכט הם מלט ואגרגט דק. מלט זה אבקה אפורה שהופכת לדבק כשמרטיבים אותה. אגרגט זה חול או חצץ גרוס דק.

2. בדיוק כמו בחומוס, אפשר להזמין שליכט עם גרגרים או שליכט חלק. זה נקרא "הגירגור של השליכט". עושים את זה כשקובעים את גודל הגריסה של החצץ שנמצא בתוך השליכט.

3. אם כבר מדברים על אוכל, לשליכט יש עונה חמה. כשעושים שליכט, צריך לוודא שלא יורד גשם 24 שעות אחרי. השליכט צריך להידבק ולהתייבש הייטב, רטיבות תזיק למבנה כשאחת המטרות של השליכט היא איטום של המבנה.

4. לא, שליכט הוא לא חומר איטום. הוא כן מסייע(!) לאטום את המבנה מבחוץ. אם נרטיב את השליכט עם צינור הקיר ירטב. בשביל זה, מתחת לשליכט יש חומר איטום שנקרא טיח שחור אבל לא ניכנס לזה.

5. מה ההבדל בין טיח לשליכט? כל שליכט הוא טיח אבל לא כל טיח הוא שליכט. ניקח רגע כדי להבין: ישנם סוגים רבים של טיח. אנחנו מכירים בעיקר את הטיח שאנחנו רואים בתוך הבית שתפקידו להחליק את הקיר ולהיות החומר שעליו אפשר למרוח צבע . הטיח הפנימי צריך לעמוד בצבע גואש של הילד ואולי איזה מחבת שעפה עליך אם עצבנת את החצי היותר יפה שלך. השליכט החיצוני צריך לעמוד בכל פגעי מזג האוויר וכל מה שהבית מגן עלינו מפניו.

6. פח אחד של שליכט מכסה בין 7 ל8 מטר של קיר. אם אתם רוצים שלא יעבדו עליכם תבקשו מהקבלן לאסוף את הדליים הריקים. מקסימום תגדלו בהם אננסים שמעתי שזה חזק עכשיו.

 

7. ממש לפני שמורחים את השליכט צריך למרוח "פריימר"- עוד מושג שאנחנו צריכים להכיר. פריימר הוא דבק לצורך העניין, ה"פריימר" מדביק את השליכט לקיר טוב יותר. האם אפשר לשים שליכט בלי פריימר כדי לחסוך? אפשר בהחלט, אבל מאוד! לא מומלץ. שליכט בלי פריימר ייפרד מהקיר אחרי כמה שנים כמו מתנדבת מקיבוצניק. בשלב הזה רצוי לבחור פריימר ושליכט מאותה החברה באותו הצבע כדי לקבל תוצאה שתהיה בדיוק מה שרצינו. הנה עוד טיפ קטן: אל תזמינו יותר ממה שצריך. עדיף להיתקע בלי ולקנות עוד דלי שיגיע תוך כמה ימים מאשר להיתקע עם עודף. בייחוד אם זה שליכט בצבע מיוחד.

8. כדאי ליצור קשר עם נציג השטח של החברה המשווקת של השליכט. הוא יגיע עד אלינו ויראה לנו איך השליכט נראה על הקיר ויותר חשוב, איך הוא נראה יבש. השירות הזה הוא ללא תשלום. אל תשכחו שעוד רגע אתם קונים כמה עשרות דליים של חול עם דבק בהרבה כסף. תבקשו 4-5 גוונים שונים של כמה צבעים ותחליטו אחרי שהצבע יבש. נציג החברה גם ימדוד את הקיר ויגיד לנו בערך כמה פחים אנחנו צריכים וגם את זה הוא יעשה בחינם. הקפה, עלינו.

קבלו מאיתנו המלצה חמה על טייח מקצועי
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תוציאו דפים, בחן את עצמך:


מה ההבדל בין טיח לשליכט?
א. אין הבדל זה אותו דבר.
ב. אותו הבדל בין חרדון לשממית.
ג. לא הקשבתי בשיעור.
ד. כל שליכט הוא טיח אבל לא כל טיח הוא שליכט. שליכט זה בעצם טיח גס לבחוץ.

 

לכמה מטר של קיר מספיק פח אחד של שליכט?
א. לא מבין במטרים דבר אלי באינצ'ים.
ב. בין 7 ל8 מטרים.
ג. יש לי פטור בגלל הפרעות קצב וריקוד.
ד. לא יודע אבל נקנה עוד כמה פחים ליתר בטחון.

5 הטיפים הכי שווים לביצוע שליכט צבעוני:

1. כלל ראשון הוא לבצע שכבת שליכט צבעוני ביום אחד על קיר שלם. אל תתנו לקבלן לברוח באמצע הקיר כי למחרת אם תמשיכו מאותה הנקודה יראו את התפר בין השליכט היבש לשליכט החדש ולעולם זה ישאר ככה. מצד שני לחברים יהיה על מה לצחוק כשהם יבואו ל"על האש".

2. חשוב לסכם עם הקבלן ש"העבודה עליו, החומרים עליך" כך אתה מוודא שאתה רוכש חומרים מעולים ואין לקבלן אפשרות לחסוך עליך ולרכוש חומרים באיכות נמוכה כדי להגדיל את הרווח. 


3. תהיה מפקח בניה לרגע ותוודא שהקבלן קושר את הפיגומים עליהם הקבלן מטפס דרך החלונות או בכל צורה אחרת שלא תהיה מחוברת לקיר. אם לא נעשה את זה, בכל מקום שבו הפיגומים נוגעים בקיר, תישאר נקודה בלי שליכט. בצורה הזאת, אחרי ההסרה של הפיגומים נצטרך לתקן את החורים בשליכט, כמו שאמרנו, אם לא עושים את כל הקיר באותו יום, זה יראה כאילו הבית עבר ניתוח בלי הרדמה.

4. שליכט חייב להישאר נקי. אסור לצבוע עליו כי זה יראה רע. ולכן את כל מה שרוצים להתקין ולצבוע עושים לפני השליכט ולא אחריו. את הפרגולות, קרניזים חיצוניים, גגונים, קורות עץ והציפלינגים (את האחרון אני המצאתי, מה זה השמות האלה?!) את כל אלה נתקין ונצבע לפני השליכט.


5. ולבסוף, איך אפשר בלי המחיר. מחיר זול מדי-חשוד. מחיר יקר מדי-מישהו עושה עלינו סיבוב. נקבל לפחות 3 הצעות מחיר , נבדוק המלצות ונבחר את המחיר הממוצע. אחרי הכל מדובר על החזית של הבית שלנו ולכן שווה להשקיע.
כותב שורות אלה הוא סמנכל של חברת "המומחה לבניה" ומספק ייעוץ לבונים ומשפצים ללא עלות.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

מאמרים נוספים

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בניייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

שמאי לקבלת מימון

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר אשר כולל את תהליך התכנון והמימון של הבנייה הוא שמאי מקרקעין.
שמאי מקרקעין מוסמך, תפקידו לתת את הערכת השווי של הנכס.

קרא עוד »
קבלן מפתח

חוזה מול חברת הפיתוח

זכיתם במגרש החלומות שלכם והתקדמתם עוד צעד אל החלום הישראלי.
השלב הבא הוא לפנות לחברת הפיתוח האחראית על פיתוח האזור מטעם משרד השיכון ולחתום על חוזה הפיתוח מולה.

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה "איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג "בדיקות מעבדה / מכון בדיקות" אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

מתקדמים לשיטת הבניה הטובה בישראל! לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות   היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF  בשנים האחרונה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים לבית מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה

קרא עוד »
מטבחים

מטבחים

מעוניינים לשפץ או לבנות מטבח חדש? היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהינות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

קבלן גמרים מקצועי בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום מקצועי עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

שיפוצניק מומחה בירושלים כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף.

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים ושיפוצים עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו

קרא עוד »
שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

המאמר המלא על איך תבצעו שליכט צבעוני בעצמכם.
איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית. הטיפים הכי טובים ליישום שליכט חיצוני מחכים לכם במאמר…

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח מה צריך לדעת על קבלן טיח  בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מקבלן הטיח,

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח

קבלן מפתח שאלת השאלות- קבלן מפתח או הפרדת קבלנים? כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם , השקעתי והכנתי לכם טבלה שמרכזת את היתרונות

קרא עוד »
אודותינו

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »
בנייה ירוקה בשרון

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
דילוג לתוכן